Zobacz

Zamknij

Jakie meble łazienkowe są obecnie w modzie?

Meble łazienkowe pełnią istotną funkcję nie tylko pod kątem praktycznym, ale również estetycznym. Dzięki nim możemy nie tylko przechowywać niezbędne akcesoria i kosmetyki, ale także kreować wyjątkowy wygląd wnętrza.

Trendy w meblach łazienkowych – co obecnie króluje w designie?

Moda w dziedzinie mebli łazienkowych ulega ciągłym przemianom. Obecnie na topie są meble utrzymane w minimalistycznym stylu, z prostymi, geometrycznymi formami oraz naturalnymi materiałami. Szczególnie ważne jest zwrócenie uwagi na kształt i wykończenie mebli – coraz częściej rezygnuje się z rzeźbionych i zdobionych elementów, na rzecz prostoty i minimalistycznych brył. Warto zwrócić uwagę na jasne barwy, naturalne drewno czy fronty w odcieniach bieli, szarości i beżu. Są to kolory dające poczucie przestrzeni oraz wpływające na harmonię pomieszczenia. Chętnie sięgamy również po różnego rodzaju meble wiszące, które pozwalają na lepsze zagospodarowanie niewielkich przestrzeni.

Duże znaczenie ma także wykorzystanie mebli łazienkowych na wymiar.

Praktyczne porady przy wyborze mebli do łazienki

Przed dokonaniem wyboru mebli łazienkowych, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii, które będą miały przełożenie na funkcjonalność i estetykę wnętrza. Przede wszystkim, cechą ważną nowoczesnych mebli jest ich ergonomia i pojemność. Stawiając na wygodę, warto wybrać takie meble, które nie tylko będą atrakcyjne wizualnie, ale i będą spełniać swoją podstawową rolę.

Następnie warto zwrócić uwagę na materiały, z których wykonane są meble łazienkowe – powinny być one odporne na wilgoć i parę wodną. Najlepszym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na meble z wysokiej jakości płyty laminowanej lub frontów lakierowanych. Warto również sprawdzić rodzaj i jakość zawiasów i prowadnic, gdyż mogą mieć wpływ na trwałość i wygodę użytkowania mebli.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb.