Zobacz

Zamknij

Jak zaaranżować kuchnię z wyspą?

Kuchnia to bez wątpienia serce domu, a trendy wnętrzarskie kilku ostatnich lat jednogłośnie dążą do osiągnięcia jej piękna, minimalizmu i funkcjonalności. Jednym z najważniejszych symboli nowoczesnej kuchni jest wyspa, która stanowi centrum działań kulinarnych, choć równie dobrze sprawdza się w roli przestrzeni towarzyskiej, a nawet biurowej.

Wyspa – bezkonkurencyjna królowa kuchni

Jednym z najbardziej ekskluzywnych pomysłów na aranżację dużej kuchni jest ograniczenie blatów wyłącznie do wyspy. Jej wymiary muszą być w tym wypadku na tyle obszerne, by zamontować płytę grzewczą oraz zlew i mieć jeszcze wystarczająco miejsca na przygotowywanie posiłków. Przestrzeń pod blatem można zagospodarować w dowolny sposób, podobnie jak ściany wokół wyspy. Oszczędna forma mebli zdecydowanie podkreśli luksusowy wymiar tej aranżacji.

Kuchnia z jadalnią – estetyczny i wygodny podział

Klasycznym sposobem wykorzystania wyspy w kuchni połączonej z jadalnią jest rozdzielenie pomieszczenia na część do gotowania i część do jedzenia. W tej propozycji wyspa stanowi granicę, która może mieć bardzo użyteczne zastosowanie – dzięki umieszczeniu pod blatem piekarnika oraz zamykanych szuflad z naczyniami i sztućcami, wszystkie przydatne podczas posiłków przedmioty będą dostępne na wyciągnięcie ręki.

Jak całkowicie wykorzystać potencjał wyspy?

Rozwiązaniem szczególnie cenionym w małych kuchniach jest wybór mebli kuchennych na wymiar. W ograniczonej przestrzeni wyspa staje się wielozadaniowa – pełni funkcję blatu roboczego, stołu na czas posiłków, a nawet biurka, gdy trzeba odrobić lekcje lub popracować przy komputerze. Do tego wariantu warto zastosować blat z surowego drewna, ponieważ nada on przestrzeni przytulności, o ile aranżacja uwzględnia także inne elementy o naturalnym charakterze.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb.